CGH142T450V4L
CGH142T450V4L Cornell Dubilier Knowles
CGH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1400UF 450V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 60.3mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1400 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.257 A @ 10 kHz
auf Bestellung 42 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGH142T450V4L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1400UF 450V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 60.3mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm), Part Status: Active, Capacitance: 1400 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.257 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGH142T450V4L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGH142T450V4L CGH142T450V4L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1400uF 450V-10+50%