CGH172T350V3L
CGH172T350V3L Cornell Dubilier Knowles
CGH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1700UF 350V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 81.9mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm)
Capacitance: 1700 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.658 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGH172T350V3L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1700UF 350V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 81.9mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm), Capacitance: 1700 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.658 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGH172T350V3L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGH172T350V3L CGH172T350V3L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1700uF 350V-10+50%
Produkt ist nicht verfügbar
CGH172T350V3L CGH172T350V3L Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) CGH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1700uF 350V-10+50%