CGH212T500W4L
CGH212T500W4L Cornell Dubilier Knowles
CGH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2100UF 500V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 121mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2100 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.8 A @ 120 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGH212T500W4L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2100UF 500V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 121mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm), Part Status: Active, Capacitance: 2100 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.8 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote CGH212T500W4L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGH212T500W4L CGH212T500W4L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGH-3081724.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2100uF 500V-10+50%