CGH242T450W4L
CGH242T450W4L Cornell Dubilier - CDE
CGH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2400uF 450V-10+50%
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGH242T450W4L Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 2400UF 450V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 40.1mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm), Part Status: Active, Capacitance: 2400 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10.209 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGH242T450W4L CGH242T450W4L Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CGH.pdf Description: CAP ALUM 2400UF 450V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 40.1mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2400 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10.209 A @ 10 kHz