CGH312T350V5L
CGH312T350V5L Cornell Dubilier Knowles
CGH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3100UF 350V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 46.2mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm)
Capacitance: 3100 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.102 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGH312T350V5L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3100UF 350V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 46.2mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm), Capacitance: 3100 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.102 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGH312T350V5L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGH312T350V5L CGH312T350V5L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3100uF 350V-10+50%