CGH312T500X4L
CGH312T500X4L Cornell Dubilier Knowles
CGH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3100UF 500V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 87.4mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm)
Capacitance: 3100 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.3 A @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGH312T500X4L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3100UF 500V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 87.4mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm), Capacitance: 3100 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.3 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote CGH312T500X4L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGH312T500X4L CGH312T500X4L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGH-16820.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3100uF 500V-10+50%