CGH351T500V2C
CGH351T500V2C Cornell Dubilier Knowles
CGH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 350UF 500V SCREW CHAS M
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 692mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm)
Capacitance: 350 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.3 A @ 120 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGH351T500V2C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 350UF 500V SCREW CHAS M, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 692mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm), Capacitance: 350 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.3 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote CGH351T500V2C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGH351T500V2C CGH351T500V2C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 350uF 500V-10+50%