CGH412T500X5L
CGH412T500X5L Cornell Dubilier Knowles
CGH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4100UF 500V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 67.8mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm)
Capacitance: 4100 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.7 A @ 120 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGH412T500X5L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4100UF 500V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 67.8mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm), Capacitance: 4100 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.7 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote CGH412T500X5L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGH412T500X5L CGH412T500X5L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGH.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 4100uF 500V-10+50%