CGH772T450X8L
CGH772T450X8L Cornell Dubilier Knowles
CGH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 7700UF 450V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 17.3mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 8.625" (219.08mm)
Capacitance: 7700 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 18.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 22.386 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGH772T450X8L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 7700UF 450V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 17.3mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 8.625" (219.08mm), Capacitance: 7700 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 18.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 22.386 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGH772T450X8L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGH772T450X8L CGH772T450X8L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 7700uF 450V-10+50%