CGH902T250W5L
CGH902T250W5L Cornell Dubilier Knowles
CGH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 9000UF 250V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 16.3mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm)
Capacitance: 9000 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 14.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 17.343 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGH902T250W5L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 9000UF 250V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 16.3mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm), Capacitance: 9000 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 14.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 17.343 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGH902T250W5L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGH902T250W5L CGH902T250W5L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGH-3081724.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 9000uF 250V-10+50%