CGO632M028L
CGO632M028L Cornell Dubilier Knowles
CGO.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6300UF 20% 28V SCREW CH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 21mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm)
Capacitance: 6300 µF
Voltage - Rated: 28 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.972 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.3 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGO632M028L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6300UF 20% 28V SCREW CH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 21mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm), Capacitance: 6300 µF, Voltage - Rated: 28 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.972 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.3 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote CGO632M028L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGO632M028L CGO632M028L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGO-26353.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 6300uF 28V 20%