CGR113T075X3L
CGR113T075X3L Cornell Dubilier Knowles
CGR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 11000UF 75V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 10.2mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm)
Capacitance: 11000 µF
Voltage - Rated: 75 V
Ripple Current @ Low Frequency: 23.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 27.37 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGR113T075X3L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 11000UF 75V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 10.2mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm), Capacitance: 11000 µF, Voltage - Rated: 75 V, Ripple Current @ Low Frequency: 23.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 27.37 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGR113T075X3L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGR113T075X3L CGR113T075X3L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGR-3081573.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 11uF 165Vac X1
Produkt ist nicht verfügbar
CGR113T075X3L CGR113T075X3L Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CGR.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 11uF 165Vac X1