CGR123U012R2L
CGR123U012R2L Cornell Dubilier Knowles
CGR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 12000UF 12V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 15.4mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.625" (66.68mm)
Capacitance: 12000 µF
Voltage - Rated: 12 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 12.19 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGR123U012R2L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 12000UF 12V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 15.4mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.625" (66.68mm), Capacitance: 12000 µF, Voltage - Rated: 12 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 12.19 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGR123U012R2L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGR123U012R2L CGR123U012R2L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGR.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 12000uF 12V-10+75%