CGR123U030V3C
CGR123U030V3C Cornell Dubilier Knowles
CGR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 12000UF 30V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Capacitance: 12000 µF
Voltage - Rated: 30 V
Ripple Current @ Low Frequency: 17.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 20.47 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGR123U030V3C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 12000UF 30V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Capacitance: 12000 µF, Voltage - Rated: 30 V, Ripple Current @ Low Frequency: 17.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 20.47 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGR123U030V3C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGR123U030V3C CGR123U030V3C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGR.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 12000uF 30V-10+75%