CGR163U016U2L
CGR163U016U2L Cornell Dubilier - CDE
CGR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 16000uF 16V-10+75%
auf Bestellung 24 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGR163U016U2L Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 16000UF 16V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 17.3mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.625" (66.68mm), Capacitance: 16000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 13.34 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGR163U016U2L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGR163U016U2L CGR163U016U2L Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CGR.pdf Description: CAP ALUM 16000UF 16V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 17.3mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.625" (66.68mm)
Capacitance: 16000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 13.34 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
CGR163U016U2L CGR163U016U2L Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CGR.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 16000uF 16V-10+75%