CGR193T075X5L
CGR193T075X5L Cornell Dubilier Knowles
CGR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 19000UF 75V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.6mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm)
Part Status: Active
Capacitance: 19000 µF
Voltage - Rated: 75 V
Ripple Current @ Low Frequency: 30 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 34.5 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGR193T075X5L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 19000UF 75V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.6mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm), Part Status: Active, Capacitance: 19000 µF, Voltage - Rated: 75 V, Ripple Current @ Low Frequency: 30 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 34.5 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGR193T075X5L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGR193T075X5L CGR193T075X5L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGR.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 19000uF 200V-10+75%