CGR222T075R4C
CGR222T075R4C Cornell Dubilier Knowles
CGR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 75V SCREW CHAS M
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 75 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.085 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGR222T075R4C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 75V SCREW CHAS M, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 75 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.085 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGR222T075R4C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGR222T075R4C CGR222T075R4C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGR.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2200uF 75V-10+75%