CGR312T075V2L
CGR312T075V2L Cornell Dubilier - CDE
CGR-5031.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3100uF 75V-10+75%
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGR312T075V2L Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 3100UF 75V SCREW CHAS M, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.625" (66.68mm), Capacitance: 3100 µF, Voltage - Rated: 75 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 12.65 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGR312T075V2L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGR312T075V2L CGR312T075V2L Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CGR.pdf Description: CAP ALUM 3100UF 75V SCREW CHAS M
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.625" (66.68mm)
Capacitance: 3100 µF
Voltage - Rated: 75 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 12.65 A @ 10 kHz