CGR452T100W4L
CGR452T100W4L Cornell Dubilier Knowles
CGR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4500UF 100V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 9.4mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm)
Capacitance: 4500 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 24.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 29.403 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGR452T100W4L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4500UF 100V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 9.4mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm), Capacitance: 4500 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 24.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 29.403 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGR452T100W4L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGR452T100W4L CGR452T100W4L Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CGR.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 4500uF 100V-10+75%