CGS103U075V4C
CGS103U075V4C Cornell Dubilier - CDE
CGS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal L=4.125" 75V 10000uF
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS103U075V4C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 10000UF 75V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 75 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 11.7 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS103U075V4C CGS103U075V4C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CGS.pdf Description: CAP ALUM 10000UF 75V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 75 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.7 A @ 10 kHz