CGS104U050X8L
CGS104U050X8L Cornell Dubilier Knowles
CGS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100000UF 50V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 8.625" (219.08mm)
Capacitance: 100000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 29.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 38.09 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS104U050X8L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100000UF 50V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 8.625" (219.08mm), Capacitance: 100000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 29.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 38.09 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGS104U050X8L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS104U050X8L CGS104U050X8L Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CGS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 100uF 330Vac 47000UF 63V