CGS105U6R3X5L
CGS105U6R3X5L Cornell Dubilier Knowles
CGS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1F 6.3V SCREW CHAS MT
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm @ 120Hz
Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm)
Capacitance: 1 F
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 24.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 31.85 A @ 10 kHz
auf Bestellung 50 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS105U6R3X5L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1F 6.3V SCREW CHAS MT, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm @ 120Hz, Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm), Capacitance: 1 F, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 24.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 31.85 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGS105U6R3X5L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS105U6R3X5L CGS105U6R3X5L Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CGS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1000000uF 6.3V