CGS112T500V4L
CGS112T500V4L Cornell Dubilier Knowles
CGS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1100UF 500V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 92mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm)
Capacitance: 1100 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.5 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS112T500V4L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1100UF 500V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 92mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm), Capacitance: 1100 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.5 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGS112T500V4L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS112T500V4L CGS112T500V4L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGS-2950698.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1100uF 500V-10+50%
Produkt ist nicht verfügbar
CGS112T500V4L CGS112T500V4L Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CGS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1100uF 500V-10+50%