CGS143U025U3C
CGS143U025U3C Cornell Dubilier Knowles
CGS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 14000UF 25V SCREW
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 46mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Capacitance: 14000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.89 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS143U025U3C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 14000UF 25V SCREW, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 46mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Capacitance: 14000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.89 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGS143U025U3C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS143U025U3C CGS143U025U3C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGS-2950698.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 14000uF 250V