CGS152T450X5C
CGS152T450X5C Cornell Dubilier - CDE
CGS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450V 1500uF CAP
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS152T450X5C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 1500UF 450V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 57mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 12.15 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS152T450X5C CGS152T450X5C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CGS.pdf Description: CAP ALUM 1500UF 450V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 57mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 12.15 A @ 10 kHz