CGS203U063R5L
CGS203U063R5L Cornell Dubilier Knowles
CGS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 20000UF 63V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm)
Part Status: Active
Capacitance: 20000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 12.09 A @ 10 kHz
auf Bestellung 87 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS203U063R5L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 20000UF 63V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm), Part Status: Active, Capacitance: 20000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 12.09 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGS203U063R5L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS203U063R5L CGS203U063R5L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 20000uF 63V-10+75%