CGS212U150R3C
CGS212U150R3C Cornell Dubilier Knowles
CGS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2100UF 150V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 74mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Capacitance: 2100 µF
Voltage - Rated: 150 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.59 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS212U150R3C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2100UF 150V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 74mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Capacitance: 2100 µF, Voltage - Rated: 150 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.59 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGS212U150R3C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS212U150R3C CGS212U150R3C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0011842657_1-2540299.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2100uF 150V-10+75%