CGS214U016X5R
CGS214U016X5R Cornell Dubilier - CDE
CGS-2950698.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal LYTIC 16V 210000uF
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS214U016X5R Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 210000UF 16V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.875" (149.23mm), Part Status: Active, Capacitance: 210000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 29.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 37.96 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS214U016X5R CGS214U016X5R Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CGS.pdf Description: CAP ALUM 210000UF 16V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.875" (149.23mm)
Part Status: Active
Capacitance: 210000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 29.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 37.96 A @ 10 kHz