CGS233U016V3C
CGS233U016V3C Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
CGS-2950698.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal LYTIC 16V 23000uF
auf Bestellung 24 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS233U016V3C Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 23000UF 16V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 27mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Part Status: Active, Capacitance: 23000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.88 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS233U016V3C CGS233U016V3C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CGS.pdf Description: CAP ALUM 23000UF 16V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 27mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Part Status: Active
Capacitance: 23000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.88 A @ 10 kHz