CGS252T450X3L
CGS252T450X3L Cornell Dubilier Knowles
CGS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2500UF 450V SCREW
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 58mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm)
Capacitance: 2500 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10.5 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS252T450X3L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2500UF 450V SCREW, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 58mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm), Capacitance: 2500 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10.5 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGS252T450X3L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS252T450X3L CGS252T450X3L Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) CGS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2500uF 450V-10+50%