CGS292T350X5L
CGS292T350X5L Cornell Dubilier - CDE
CGS-2950698.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2900uF 350V-10+50%
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS292T350X5L Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 2900UF 350V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 2900 µF, Voltage - Rated: 350 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS292T350X5L CGS292T350X5L Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CGS.pdf Description: CAP ALUM 2900UF 350V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 2900 µF
Voltage - Rated: 350 V