CGS312T250U4C
CGS312T250U4C Cornell Dubilier - CDE
CGS-2950698.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3100uF 250V-10+50%
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS312T250U4C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 3100UF 250V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Part Status: Active, Capacitance: 3100 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10.95 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS312T250U4C CGS312T250U4C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CGS.pdf Description: CAP ALUM 3100UF 250V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3100 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10.95 A @ 10 kHz