CGS322T500X5C
CGS322T500X5C Cornell Dubilier Knowles
CGS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3200UF 500V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm)
Capacitance: 3200 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 20.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 30.45 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS322T500X5C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3200UF 500V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm), Capacitance: 3200 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 20.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 30.45 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGS322T500X5C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS322T500X5C CGS322T500X5C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGS-12194.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3200uF 500V-10+50%
Produkt ist nicht verfügbar
CGS322T500X5C CGS322T500X5C Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CGS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3200uF 500V-10+50%