CGS352T450W5L
CGS352T450W5L Cornell Dubilier Knowles
CGS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3500UF 450V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 42mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3500 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 13.2 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS352T450W5L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3500UF 450V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 42mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Part Status: Active, Capacitance: 3500 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 13.2 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGS352T450W5L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS352T450W5L CGS352T450W5L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3500uF 450V-10+50%