CGS352U150V5L
CGS352U150V5L Cornell Dubilier Knowles
CGS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3500UF 150V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 31mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm)
Capacitance: 3500 µF
Voltage - Rated: 150 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 14.82 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS352U150V5L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3500UF 150V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 31mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm), Capacitance: 3500 µF, Voltage - Rated: 150 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 14.82 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGS352U150V5L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS352U150V5L CGS352U150V5L Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CGS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal LYTIC 150V 3500uF