CGS412T300X5R
CGS412T300X5R Cornell Dubilier Knowles
CGS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4100UF 300V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 4100 µF
Voltage - Rated: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS412T300X5R Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4100UF 300V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 4100 µF, Voltage - Rated: 300 V.
Weitere Produktangebote CGS412T300X5R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS412T300X5R CGS412T300X5R Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0003072618_1-2540096.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 4100uF 300V-10+50%