CGS422T350X4C
CGS422T350X4C Cornell Dubilier Knowles
CGS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4200UF 350V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4200 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 14.1 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS422T350X4C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4200UF 350V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Part Status: Active, Capacitance: 4200 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 14.1 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGS422T350X4C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS422T350X4C CGS422T350X4C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0011842657_1-2540299.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 4200uF 350V