CGS443U010V2C
CGS443U010V2C Cornell Dubilier - CDE
CDUB_S_A0011842657_1-2540299.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 44000uF 10V-10+75%
auf Bestellung 37 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS443U010V2C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 44000UF 10V SCREW, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm), Part Status: Active, Capacitance: 44000 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 12.22 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGS443U010V2C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS443U010V2C CGS443U010V2C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CGS.pdf Description: CAP ALUM 44000UF 10V SCREW
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm)
Part Status: Active
Capacitance: 44000 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 12.22 A @ 10 kHz