CGS444U7R5V5L
CGS444U7R5V5L Cornell Dubilier Knowles
CGS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 440000UF 7.5V SCREW CHA
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm)
Capacitance: 440000 µF
Voltage - Rated: 7.5 V
Ripple Current @ Low Frequency: 16.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 21.84 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS444U7R5V5L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 440000UF 7.5V SCREW CHA, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm), Capacitance: 440000 µF, Voltage - Rated: 7.5 V, Ripple Current @ Low Frequency: 16.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 21.84 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGS444U7R5V5L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS444U7R5V5L CGS444U7R5V5L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGS-12194.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 440000uF 7.5V-10+75%