CGS461T450R3C
CGS461T450R3C Cornell Dubilier Knowles
CGS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 460UF 450V SCREW CHAS M
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 221mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Capacitance: 460 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.15 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS461T450R3C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 460UF 450V SCREW CHAS M, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 221mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Capacitance: 460 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.15 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGS461T450R3C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS461T450R3C CGS461T450R3C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 460uF 450V-10+50%