CGS472U025R2C
CGS472U025R2C Knowles / Illinois Capacitor
CGS.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal LYTIC CAP 25V 4700uF
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS472U025R2C Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 4700UF 25V SCREW CHAS M, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 101mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.51 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS472U025R2C CGS472U025R2C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CGS.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 25V SCREW CHAS M
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 101mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.51 A @ 10 kHz