CGS551T250R4C
CGS551T250R4C Cornell Dubilier - CDE
CDUB_S_A0011842657_1-2540299.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal LYTIC CAP 250V 550
auf Bestellung 29 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS551T250R4C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 550UF 250V SCREW CHAS M, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 98mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Part Status: Active, Capacitance: 550 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.4 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS551T250R4C CGS551T250R4C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CGS.pdf Description: CAP ALUM 550UF 250V SCREW CHAS M
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 98mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Part Status: Active
Capacitance: 550 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.4 A @ 10 kHz