CGS793U050V5L
CGS793U050V5L Cornell Dubilier Knowles
CGS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 79000UF 50V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm)
Capacitance: 79000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 17.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 23.01 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS793U050V5L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 79000UF 50V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm), Capacitance: 79000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 17.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 23.01 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGS793U050V5L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS793U050V5L CGS793U050V5L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGS-12194.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 79000uF 50V-10+75%