CGS923U025X5C
CGS923U025X5C Cornell Dubilier - CDE
CGS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 92000uF 25V-10+75%
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS923U025X5C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 92000UF 25V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm), Capacitance: 92000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 21.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 28.08 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGS923U025X5C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS923U025X5C CGS923U025X5C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CGS.pdf Description: CAP ALUM 92000UF 25V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm)
Capacitance: 92000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 21.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 28.08 A @ 10 kHz