Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CHM-11-27-95-36-XH00-F2-3
CHM-11-27-95-36-XH00-F2-3
CHM-11-27-95-36-XH00-F2-3 Luminus Devices Inc.
CHM-11-XH00.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CHM11 WARM WHT SQU 2700K
Packaging: Tray
Color: White, Warm
Size / Dimension: 19.00mm L x 19.00mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 36V
Height: 1.37mm
Current - Test: 960mA
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 1.44A
Lumens/Watt @ Current - Test: 70 lm/W
CCT (K): 2700K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 95
Light Emitting Surface (LES): 11.00mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 2420lm (Typ)
Produktbewertung abgeben
Technische Details CHM-11-27-95-36-XH00-F2-3 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CHM11 WARM WHT SQU 2700K, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Size / Dimension: 19.00mm L x 19.00mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 36V, Height: 1.37mm, Current - Test: 960mA, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 1.44A, Lumens/Watt @ Current - Test: 70 lm/W, CCT (K): 2700K 3-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 95, Light Emitting Surface (LES): 11.00mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 2420lm (Typ), Part Status: Obsolete.