Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CHM-11-30-90-36-XH22-F3-3
CHM-11-30-90-36-XH22-F3-3 Luminus Devices Inc.
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB 3000K WARM WHT SQUARE
Packaging: Tray
Color: White, Warm
Size / Dimension: 19.00mm L x 19.00mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 37.2V
Height: 1.37mm
Current - Test: 1.05A
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 1.575A
Lumens/Watt @ Current - Test: 97 lm/W
CCT (K): 3000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 90
Light Emitting Surface (LES): 11.00mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 3800lm (Typ)
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details CHM-11-30-90-36-XH22-F3-3 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB 3000K WARM WHT SQUARE, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Size / Dimension: 19.00mm L x 19.00mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 37.2V, Height: 1.37mm, Current - Test: 1.05A, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 1.575A, Lumens/Watt @ Current - Test: 97 lm/W, CCT (K): 3000K 3-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 90, Light Emitting Surface (LES): 11.00mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 3800lm (Typ), Part Status: Obsolete.