Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CHM-11-35-80-36-XH02-F2-3
CHM-11-35-80-36-XH02-F2-3
CHM-11-35-80-36-XH02-F2-3 Luminus Devices Inc.
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB SENSUS WARM WHT SQ 3500K
Packaging: Tray
Color: White, Warm
Size / Dimension: 19.00mm L x 19.00mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 36V
Height: 1.37mm
Current - Test: 960mA
Viewing Angle: 140°
Lens Type: Flat
Current - Max: 1.44A
Lumens/Watt @ Current - Test: 71 lm/W
CCT (K): 3500K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 80
Light Emitting Surface (LES): 11.00mm Dia
Temperature - Test: 25°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 6480lm (Typ)
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details CHM-11-35-80-36-XH02-F2-3 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB SENSUS WARM WHT SQ 3500K, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Size / Dimension: 19.00mm L x 19.00mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 36V, Height: 1.37mm, Current - Test: 960mA, Viewing Angle: 140°, Lens Type: Flat, Current - Max: 1.44A, Lumens/Watt @ Current - Test: 71 lm/W, CCT (K): 3500K 3-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 80, Light Emitting Surface (LES): 11.00mm Dia, Temperature - Test: 25°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 6480lm (Typ), Part Status: Obsolete.