Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CHM-18-35-90-36-AA00-F2-2
CHM-18-35-90-36-AA00-F2-2
CHM-18-35-90-36-AA00-F2-2 Luminus Devices Inc.
Color: White, Warm
Size / Dimension: 21.50mm L x 21.50mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 35V
Height: 1.37mm
Current - Test: 1.2A
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 2.4A
Lumens/Watt @ Current - Test: 107 lm/W
CCT (K): 3500K 2-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 90
Light Emitting Surface (LES): 17.50mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 4115lm (Typ)
Produktbewertung abgeben
Technische Details CHM-18-35-90-36-AA00-F2-2 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CHM18 WARM WHT SQU 3500K, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Size / Dimension: 21.50mm L x 21.50mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 35V, Height: 1.37mm, Current - Test: 1.2A, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 2.4A, Lumens/Watt @ Current - Test: 107 lm/W, CCT (K): 3500K 2-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 90, Light Emitting Surface (LES): 17.50mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 4115lm (Typ).