Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CHM-22-50-70-36-AC00-F2-3
CHM-22-50-70-36-AC00-F2-3
CHM-22-50-70-36-AC00-F2-3 Luminus Devices Inc.
Luminus_CHM-22_GEN1_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CHM22 COOL WHT SQU 5000K
Packaging: Tray
Color: White, Cool
Size / Dimension: 28.00mm L x 28.00mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 35V
Height: 1.37mm
Current - Test: 1.92A
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 3.84A
Lumens/Watt @ Current - Test: 130 lm/W
CCT (K): 5000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 70
Light Emitting Surface (LES): 22.00mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 8725lm (Typ)
Produktbewertung abgeben
Technische Details CHM-22-50-70-36-AC00-F2-3 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CHM22 COOL WHT SQU 5000K, Packaging: Tray, Color: White, Cool, Size / Dimension: 28.00mm L x 28.00mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 35V, Height: 1.37mm, Current - Test: 1.92A, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 3.84A, Lumens/Watt @ Current - Test: 130 lm/W, CCT (K): 5000K 3-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 70, Light Emitting Surface (LES): 22.00mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 8725lm (Typ).