Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CHM-27-65-70-36-AA00-F2-3
CHM-27-65-70-36-AA00-F2-3
CHM-27-65-70-36-AA00-F2-3 Luminus Devices Inc.
Luminus_CHM-27_GEN1_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CHM27 COOL WHT SQU 6500K
Packaging: Tray
Color: White, Cool
Size / Dimension: 31.50mm L x 31.50mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 35V
Height: 1.37mm
Current - Test: 2.7A
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 4A
Lumens/Watt @ Current - Test: 124 lm/W
CCT (K): 6500K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 70
Light Emitting Surface (LES): 26.50mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 11760lm (Typ)
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details CHM-27-65-70-36-AA00-F2-3 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CHM27 COOL WHT SQU 6500K, Packaging: Tray, Color: White, Cool, Size / Dimension: 31.50mm L x 31.50mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 35V, Height: 1.37mm, Current - Test: 2.7A, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 4A, Lumens/Watt @ Current - Test: 124 lm/W, CCT (K): 6500K 3-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 70, Light Emitting Surface (LES): 26.50mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 11760lm (Typ), Part Status: Active.